Forum www.sufizm.fora.pl Strona Główna www.sufizm.fora.pl
Sufizm - nauka, kultura, mistyka i duchowość wschodu - Suficki Port Duchowy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dokarmianie Bożych Istot tych najmniejszych!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sufizm.fora.pl Strona Główna -> ZIRA'AT - MOST NATURY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chishtiyya
Administrator



Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 48
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska - Indie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:48, 29 Sie 2010    Temat postu: Dokarmianie Bożych Istot tych najmniejszych!

Dokarmianie Bożych Istot! (napisał Śanti)

Spędzanie czasu na łonie natury z rodziną zbliża do Boga!
Od lat dziecięcych chodziłem z mamą czy rodziną karmić ptaki nad może, łabędzie czy mewy lyb kaczki.
Wszystko ma dwie strony. Będąc dzieckiem nie zastanawiałem się tak nad tym jak w chwili obecnej.
Pozytywne jest dokarmianie głodnych, jednak nie należy ich przyzwyczajać do biernego przyjmowania pokarmów.
I trzeba troszeczkę myśleć czym się karmi na przykład zwierzęta. Bardzo wskazane są rodzinne spacery do parków
czy nad może, tam zawsze znajdą sie jacyś amatorzy skubnięcia małego co nieco. Mali milusińscy na spacerze z Rodziną,
dziadkami czy rodzicami lub starszym rodzeństwem, uczą się jedności z przyrodą
karmiąc w parku wiewiórki, kaczki czy łabędzie, gdy jest pto pokarm taki jak nasiona to w porządku,
ale proszę powiedzcie mi moi drodzy jak się ustosunkować do karmienia chlebem.
Bo jednakże najczęściej ludzie chlebem karmią te zwierzątka, o zgroza nawet spleśniałym.
Czy ktoś wie może jaki to może miś wpływ na brzuszki tych zwierzątek.
I czy przejmować się tym czy karmić je dla
przyjemności swojej czy pociechy.
Wydaje mi się, że dla wiewiórek orzeszki będą dobre.
Napiszcie o swoich przygodach ze zwierzątkami. Piszcie o zwierzątkach.
Są fajne Ja np. obserwuje dziobaczki w
mojej okolicy, czy to z okna czy po drodze do pracy.
Wróble na przykład są takie rozkoszne gdy zażywają kąpieli
w wygrzanym piasku. A widzieliście jak wróbelki piruety w powietrzu robią.

W chwili pisania przyleciał do mnie znajomy dziobaczek, pozdrowiłem go i jego, żonę albo męża i poleciał.
Przyprowadził partnera. Pozdrowiłem ich oboje. Ilekroć pisze list korzystając z ławki i świeżego
powietrza ptaszek przylatuje i z zaciekawieniem obserwuje moją pracę. Bóg jest Wielki! Jego Aniołowie są wspaniali!
Przyznam, że lubię dziobaczki! A wy też?


Bismilla'h Illa'llah! Bismilla'h ArRahma'n IrRahi'm!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ahmad
Moderator



Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 70
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:36, 30 Sty 2022    Temat postu:

Teraz, jako że mamy zimę, to można wystawiać na balkonach i w innych dobrych miejscach pokarm dla ptaków - można kupić w sklepach z pokarmem dla zwierząt, albo u najbliższego leśniczego. Trzeba uważać, żeby nie były to miejsca, gdzie koty mogą łatwo upolować lub okaleczyć ptaka. Populacja ptaków drastycznie maleje z powodu zatrucia powietrza i wody oraz zbyt dużej ilości kotów trzymanej w domach!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sufizm.fora.pl Strona Główna -> ZIRA'AT - MOST NATURY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin